-U tha në Opinion

Alibeaj: Një nga mënyrat për të zgjidhur krizën në PD është shkuarja në Gjykatë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:43 - 13/12/21 |
Opi Nion

Deputeti i PD-së Enkelejd Alibeaj ka deklaruar se kriza në PD mund të zgjidhet me vendim gjykatë.

Në emisionin “Opinion”, deputeti tha se mënyra tjetër është mësymja në seli, gjë e cila sipas tij, ndodhi ditën e sotme kur ish-kryeministri Sali Berisha dhe komisioni i rithemelimit zhvilluan mbledhjen në selinë blu.

Ka dy mënyra për zgjidhjen e krizës, mënyra e parë është që do shkojnë në Gjykatë. Të gjithë ato pretendime, të cilat në fund vetëm Gjykata mund t’i verifikojë, nëse i verifikon, atëherë hyn në fuqi. Ka edhe një mënyrë tjetër, të mësysh selinë e Partisë Demokratike kaçakshe, ajo që ndodhi sot. E kupton?”-tha Alibeaj./Opinion.al

Pas