Aktualitet

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit padit gjyqtarin në SPAK


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:55 - 05/11/20 |
Opi Nion

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paditur në Strukturën e Posaçme Antikorrupsion gjyqtarin e Tiranës, Sokol Tona, për akuzën e “shpërdorimit të detyrë” dhe “korrupsion”.

Padia ndaj gjyqtarit Tona vjen pasi ai javën e kaluar pushoi hetimin e nisur pas kallëzimit të AMT kundër nënkryetarit të Bashkisë Tiranë, Arbjan Mazniku.

Kujtojmë se deri më tani Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka bërë disa padi në SPAK në lidhje me çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar.

Pas