Aktualitet

Akuzoi Tahirin, Inperpol shpall në kërkim Zaganin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:35 - 24/10/15 |
b.f

TIRANË- Ish-shefi i antidrogës së Fierit, Dritan Zagani është zyrtarisht person në kërkim ndërkombetar nga Interpoli. Urdhëri për arrestimin e tij është lëshuar nga prokuroria e Vlorës, pasi ish-zyrtari i policisë ka thyer urdhërin e arrestit të shtëpisë duke u larguar fillimisht drejt Italisë e më pas në Zvicër ku ka kërkuar azil politik. Zagani u procedua për dekonspirim të aksioneve të policisë zyrtarëve të “Guardia Di Finanza”. Por pas largimit nga vendi Zagani akuzoi ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri për lidhje me trafikantët e drogës dhe përdorimin e automjetit të tij nga kushërinjtë Habilaj në Vlorë për qëllime trafikimi.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas