Sport

Akuzohet për ngacmim seksual, gruaja mbron Dani Alves: Është i respektueshëmBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:17 - 20/01/23 |
Opi Nion

Joana Sanz, modelja spanjolle dhe gruaja e Dani Alves foli në mbrojtje të bashkëshortit të saj. Ish-lojtari i Barcelonës dhe PSG-së është arrestuar nën dyshimin për sulm seksual.

“Unë e njoh burrin tim. E di sa i respektueshëm është. Edhe kur më njohu, nuk më tregoi mungesë respekti. E kam parë shumë herë sesi gra mjaft të guximshme i afrohen burrit tim në zonën VIP, duke u përpjekur ta joshin para syve të mi”,-tha Sanz për Diario AS,

Alves dhe Joana u martuan fshehurazi në Ibiza në vitin 2017. Joana është një modele e njohur spanjolle me afro një milion ndjekës në rrjetet sociale.

Sipas akuzueses, më 30 dhjetor 2022, Alves e ngacmoi atë në një klub nate të Barcelonës. Tashmë lojtari i Pumas është dërguar në paraburgim pa kusht.

Pas