Aktualitet

Akuza për tjetërsim pronash, SPAK urdhër arresti për Aleksandër Lahon, njihet si “Rrumi”Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:14 - 22/11/22 |
Opi Nion

SPAK ka lëshuar urdhër-arresti për Aleksandër Lahon, i njohur ndryshe si Rrumi i Sukthit.

Mësohet se urdhër-arresti është firmosur për korrupsion dhe tjetërsim pronash në zonën e Gjirit të Lalzit.

Aleksandër Laho nuk është emër i panjohur për policinë. Në 2019-n, ai mbeti i plagosur në atentatin ndaj ish-Prokurorit Arjan Ndoj ngjarje e ndodhur më 1 nëntor pranë mbikalimit të Shkozetit, ku mbeti i vrarë shoferi i tij Andi Maloku 24 vjeç.

Kujtojmë. gjithashtu se Aleksandër Laho, alias Pëllumb Muharremi është në kërkim në kuadër të operacionit policor, “Porositësi”.

Ai dyshohet se bashkë me tre persona të tjerë, mori peng njërin prej vëllezërve Beqiraj, Indrit Beqirajn, ngjarje e ndodhur në tetor në afërsi të fshatit Koxhaj, në autostradën Tiranë-Durrës.

Pas