Aktualitet

Akuza për blerje votash, gjykata vendos masën arrest shtëpie për kandidatin e LSI


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:57 - 17/10/21 |
Opi Nion

Gjykata ka caktuar masën “arrest shtëpie” për kanidatin e LSI për deputet, Etjon Joka i akuzuar për blerje votash.

Ky vendim ka ardhur pas argumentit se Joka ishte vetëdorëzuar. I shpallur në kërkim prej muajsh, kandidati i LSI ishte shfaqur në një video pak para zgjedhjeve  të 25 prillit duke blerë vota për veten dhe LSI, me një vlerë prej 100 dollarësh për votë.

Gjykata e Posaçme dha ndaj ti masën e sigurisë “Arrest me burg” në mungesë, ndërsa GJKKO e ka rrëzuar duke e lënë në arrest shtëpie.

Pas