Aktualitet

VIDEO/Akuza e Zaganit: Toka në Vlorë po u dhurohet diplomatëve të dyshimtë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:40 - 10/11/15 |
b.f

Kemi pare se ka pasur interes dhe nga shtypi italian për çështjen tuaj?

Siç jeni vënë në dijeni po. Për momentin mund të them vetëm ato që janë bërë publike dhe se çfarë do të bëhet publike do ta mësojmë shumë shpejt.

Dua ta mbyllim me mometin e dhuratës së tokës me vendim qeverie, e vetmja dhuratë në këtë histori??

Më habit fakti që shtetit shqptar dhe funksionarët e lartë deri te ministri merren me dokumente dhe procedurë të rregullt ligjore të bërë nga shteti shqiptar për shtetas dhe funksionarë të shtetit shqiptar sepse edhe unë jam shtetas shqiptar dhe ish-funksionar i shtetit shqiptar. Lidhur me shit- blerjen me tokë siç pretendohet ajo është lehtësisht e verifikueshme me dokumenta dhe e kontrollueshme në çdo kohë. Por shtetit shqiptar dhe instanc atë tilla që kanë  në dor ëtë merren me hetime bëjnë mirë të hetojnë për mijëra hektarë tokë në bregdet në Vlorë, që ju dhurohen shtetasve të huaj diplomat në shqipëri, nga element të dyshimtë trafikantë drogë të cilët as nuk përmenden e lërë pastaj të hetohen këto fakte dhe merren me tokën time

Kjo është nje akuzë e re që ngrini ju, kush janë këto diplomate të huaj?

Bëni një hetim shumë të thjeshtë se edhe ti si gazetar mund ta marrësh vesh, kur e kam marrë vesh unë nga arresti i shtëpisë  edhe ti si gazetar në terren gjithë ditën mund ta gjesh shumë thjeshtë.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=0gHMbqHPQII

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas