Aktualitet

Aktori s’i mban mend emrin kryebashkiakun: Rëndësi ka ta kujtojë kryeministri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:11 - 02/05/22 |
Opi Nion

Aktori i njohur shqiptar, Mirush Kabashi ishte i pranishëm në ceremoninë e dorëzimit të banesave të rindërtuara në Thumanë. Aktori mbajti fjalën përshëndetëse, ndërsa gjatë falënderimeve, Kabashi harroi emrin e kryetarit të bashkisë së Krujës.

Aktori i kërkoi ndjesë që s’po i kujtohej emri i kryebashkiakut dhe ky i fundit u ngrit nga karrigia dhe i tregoi emrin e tij.

Mirush Kabashi: Mirëmbrëma zoti Edi Rama kryeministër i vendit…Kryetarit të bashkisë së…turpi për të gjallët, por nuk ia kujtoj emrin.

Kryebashkiaku: Artur Bushi

Mirush Kabashi: Turi, të kërkoj ndjesë. Nuk është e rëndësishme ta mbaj mend unë, e rëndësishme është ta mbajë mend emrin kryeministri, ai të mos e harrojë./Opinion.al

Pas