Te Fundit

Aktorët:Jemi këtu për ata që punojnë me dinjitet, figurat publike të na bashkohen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:10 - 12/03/22 |
Opi Nion

Protestës së sotme para kryeministrisë i janë bashkuar edhe aktorët e humorit Florjan Binaj dhe kolegu i tij, Irgen Çela i njohur si Xhoda.

Gjatë fjalës së tij ai tha se ndodhet në protestë për qytetarët e thjeshtë dhe ata që janë larguar nga vendi.

“Jemi këtu për qytetarët, gazetarët, kameramanët, shqiptarët e larguar nga vendi se në Shqipëri nuk ka vend për profesionistë por për patronazhistët. Jemi për pensionistët, mësuesit dhe të gjithë ata që punojnë me dinjitet dhe jetojnë në mizerje”, tha Binaj.

Ndërsa Irgen Çela i ftoi të gjithë personazhet publikë t’i bashkohen kësaj proteste popullore, jo politike.

“Kjo është protestë e popullit dhe jo e partive politike. Edhe unë i ftoj të gjithë personazhet se para se të jemi VIP-a jemi qytetarë, jam për të gjithë ata pensionistë që nuk ndezin kaloriferin se i vjen fatura shtrenjtë, apo që nuk futen në market se janë rritur çmimet”.

Pas