Politikë

Aksioni opozitar, Berisha takohet me MetënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:26 - 01/09/22 |
Opi Nion

Dy ditë më parë kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha është takuar me kryetarin e Partisë së Lirisë Ilir Metën.

Sipas News 24,gjatë atij takimi mësohet se është diskutuar për aksionin opozitar mes dy partive.

Në mbledhjen e Kryesisë së PD, Berisha theksoi se “pakënaqësia dhe urrejtja ndaj këtij regjimi po bëhet gjithnjë e më e papërmbajtur, gjithnjë e më e madhe”.

Më herët ai ka folur për protesta dhe po të jetë e nevojshme deri në mosbindje civile.

Pas