Aktualitet

Aksioni i SPAK, mes të arrestuarve biznesmeni Arben DervishajBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:31 - 16/11/22 |
Opi Nion

Mëngjesin e sotëm SPAK ka lëshuar 11 udhër-arreste lidhur me aferën e Inceneratorëve, mes të cilëve 5 persona deri më tani janë arrestuar nga Policia.

Mësohet se një nga të arrestuarit është biznesmeni Arben Dervishaj.

Arben Dervishaj, zv.presidenti i FSHF,  dyshohet se ka përfituar mbi 740 mijë dollarë për konsulencën e dhënë për inceneratorët.

Sakaq, 6 persona të tjerë janë shpallur në kërkim, prej të cilëve 5 konfirmohen se ndodhen jashtë territorit shqiptar.

Operacioni po zhvillohet nga nga Byroja Kombëtare e Hetimit dhe Operacionalja dhe është në vijim e sipër.

Pas