Aktualitet

Aksioni i Berishës, Meta: Si vera, sa më i vjetër aq më tërheqës bëhet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:53 - 17/09/21 |
Opi Nion

Në një prononcim për mediat nga Korça, Presidenti Ilir Meta ka komentuar aksionin e nisur nga ish-kryeministri Sali Berisha, pas përjashtimit nga grupi parlamentar i PD.

Ai tha se sa më shumë kalon koha aq më shumë tërheqës dhe demokrat bëhet ish-kryeministri Sali Berisha.

“Nuk dëshiroj të merrem me çështje të tilla sepse nuk është kjo detyra ime. Berisha nuk mund të rri pa thënë që është si vera sa më shumë kohë kalon aq më tërheqës bëhet por edhe aq më demokrat bëhet,” tha Meta.

Pas