Kronikë

Aksion në Tiranë/5 të arrestuar,sekustrohen miliona lekë, armë dhe heroinë(Emrat)


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:04 - 07/12/21 |
Opi Nion

Një grup kriminal që merrej me shpërndarjen e lëndëve narkotike është goditur në Tiranë.

Në një njoftim për mediat Policia e Tiranës bën me dije se është finalizuar operacioni policor i  koduar “Kompleks”,  dhe si rezultat pesë persona janë vënë në pranga.

Autoritetet gjithashtu bëjnë me dije se janë sekuestruar një armë zjarri pistoletë, një sasi heroine e ndarë në doza, 2.600.000 lekë të rinj, 2 mijë euro, peshore elektronike, 10 aparate celular dhe një automjet.

“Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së drogave të forta, bazuar dhe në provat e grumbulluara, si rezultat i një hetimi disamujor, nën drejtimin e Prokurorisë, nga specialistët për Hetimin e Krimeve pranë Komisariatit të Policisë Nr. 6 Tiranë, në bashkëpunim me specialistët e Strukturave të Hetimit në DVP Tiranë, është finalizuar operacioni policor “Kompleks”, në kuadër të të cilit u vunë në pranga shtetasit:

Shkëlqim Palushi, 24 vjeç, për veprat penale “Prodhim dhe shitja e narkotikëve” kryer në bashkëpunim dhe “Armëmbajtja pa leje”;

Xhekson Kolezi, 23 vjeç, Geraldo Zyberi, 23 vjeç, Armandi Diçe, 30 vjeç dhe Emiljan Dyrmishi, 26 vjeç, për veprën penale “Prodhim dhe shitja e narkotikëve” kryer në bashkëpunim”, njofton policia.

Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, shpërndanin heroinë dhe cannabis sativa, në zona të ndryshme të Tiranës.

Vijon operacioni për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë, si dhe dokumentimin e plotë të këtij aktiviteti kriminal.

Pas