Kryesore

Aksidenti tragjik në Kroaci, Gjykata vendos 1 muaj arrest për shoferin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:33 - 27/07/21 |
Opi Nion

Shoferi i cili shkaktoi aksidentin tragjik në Kroaci me pasagjerë nga Kosova do të qëndrojë 1 muaj në paraburg.

Gjykata kroate ka marrë sot vendimin për masën e arrestit të 52-vjeçarit.

Kujtojmë se disa ditë më parë ai drejtonte autobusin ku udhëtonin qytetarë nga Kosova teksa pas përmbysjes së autobusit 10 prej tyre vdiqën dhe dhjetra të tjerë janë plagosur.

Sipas dëshmive, shoferin e kishte zënë gjumi në timon vetmë 30 minuta pasi e kishte marrë drejtimin e autobusit.

Pas