Kronikë

Aksidenti te Rruga e Kavajës/ Si është gjendja e prindërve dhe e foshnjës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:36 - 09/05/22 |
Opi Nion

Arjan dhe Vilma Konomi çifti i bashkëshortëve që u përplasën ditën e djeshme në  “Rrugën e Kavajës” nga një makinë tip “G Class”, ndodhen në gjendje të qëndrueshme në spital dhe kanë dalë nga trajnimi intensiv.

Sipas news 24, për fat të mirë edhe foshnja e tyre tre-muajshe ka dalë nga spitali.

Çifti Konomi menjëherë pas aksidentit u transportuan  në spital për të marrë ndihmë mjekësore.

39-vjeçari, Ajas Sulejmani, drejtuesi i mjetit tip “G Class”, që shkaktoi aksidentin u arratis pas përplasjes, duke u larguar midis pallateve të zonës.

Ai u arrestua disa orë më vonë dhe pas testit të kryer, rezultoi se ishte nën efektin e drogës.

Kujtojmë se Sulejmani është ndëshkuar disa herë nga policia me bllokues gomash, për shkak të parkimeve në shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor në rrugët e kryeqytetit.

Pas