Kronikë

Aksident në rrugën Elbasan-Peqin, humb jetën pasagjerja 43-vjeçare


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:56 - 05/08/20 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e kësaj të mërkure në në aksin rrugor Elbasan- Peqin.

Mësohet se gjatë një aksidenti ku janë përfshirë tre automjete ka humbur jetën një 43-vjeçare banuese në Kuçovë të Beratit, e cila ishte pasagjere.

Ndërkohë, kanë mbetur të plagosur dhe tre persona të tjerë, të cilët janë jashtë rrezikut për jetën. Shkak i aksidentit mësohet të jenë bërë reshjet e dendura të shiut të cilat kanë nisur gjatë orëve të para të mëngjesit.

Njoftimi

Në aksin rrugor Elbasan- Peqin, në fshatin Murras mjeti tip ” Skoda”, me drejtues shtetasin A.I.,rreth 45 vjeç, banues në Kuçovë, Berat është përplasur me mjetin tip “Skoda” me drejtues shtetasin N.H., si dhe me mjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin R.B., banues në Maqedonin e Veriut.

Si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë shtetasja G.I.,43 vjeçe, banuese në Kuçovë, Berat e cila ishte pasagjere në mjetin tip “Skoda”, si dhe janë plagosur të tre drejtuesit e mjeteve,jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit./ Opinion.al

Pas