Kronikë

Aksident në Korçë, plagosen dy personaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:15 - 14/09/22 |
Opi Nion

Një aksident me pasojë dy persona të plagosur ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në aksin rrugor Korçë-Voskopojë, pranë fshatit Goskovë.

Policia bën të ditur se një makinë është përplasur me një karrocë e për pasojë kanë mbetur të plagosur dy persona.

“Shtetasi E. Q., duke drejtuar mjetin “Ford”, është përplasur me një karrocë që tërhiqej nga një kafshë dore.

Për pasojë ka marrë dëmtime shtetasi L. Z., që përdorte karrocën dhe  shtetasja M. K., që ndodhej në karrocë, të cilët u dërguan në Spitalin e Korçës dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Pas