Kronikë

Aksident në aksin Shkodër – Lezhë, 1 viktimë dhe tre të plagosur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:57 - 22/05/22 |
Opi Nion

Një person ka humbur jetën dhe tre të tjerë janë plagosur pas një aksidenti automobilistik në aksin Lezhë- Shkodër. Viktima është identifikaur me inicialet I.K. 73 vjeç, ndërsa të plagosur janë A.B. 53 vjeç, A.B. 43 vjeçe dhe O.B.19 vjeçe.

“Rreth orës 20:00, në aksin rrugor Shkodër – Lezhë, në vendin e quajtur “Dajç”, shtetasja F.B. 20 vjeçe, banuese në Shkodër, duke drejtuar automjetin tip “Renault”, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij duke dalë nga rruga. Për pasojë, ka ndërruar jetë shtetasi I.K. 73 vjeç, pasagjer në mjet, si dhe janë lënduar dhe ndodhen në Spitalin Rajonal Lezhë për mjekim edhe 3 pasagjerët e tjerë, shtetasit A.B. 53 vjeç, A.B. 43 vjeçe dhe O.B.19 vjeçe. Grupi hetimor vazhdon veprimet hetimore në vendin e ngjarjes për sqarimin e plotë të rrethanave të aksidentit”, njofton Policia.

Pas