Kronikë

Aksident në aksin Fushë Krujë-Vorë, plagosen dy persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:47 - 11/11/21 |
Opi Nion

Dy persona kanë mbetur të plagosur gjatë një aksidenti të ndodhur mbrëmjen e sotme në në aksin Fushë Krujë –Vorë.

Sipas informacioneve, në aksident janë përfshirë tre automjete,  automjeti tip “Mercedec” është përplasur me një tjetër automjet tip “Pasat”.

Ndërkohë, një qytetar i cili është afruar për të parë aksidentin, i ka prerë rrugën një makine tip “Renault” që po udhëtonte në drejtim të Fushë Krujës.

Si pasojë janë plagosur këmbësori Ramazan Xeka dhe Blerina Kaçorri pasagjere. Të plagosurit janë dërguar ne spitalin e Traumës Tiranë./ Opinion.al

Pas