Aktualitet

Aksident me vdekje në Tiranë


               Publikuar në : 09:36 - 22/06/19 |
geliano fataj

Aksident me vdekje në Tiranë. Sipas policisë së kryeqytetit, një 32-vjeçar ka rënë në pranga.

Pas mesnate, rreth orës 01.00 në bulevardin “Blu” në Kamëz, duke drejtuar mjetin tip “Volkswagen” ai ka aksidentuar këmbësoren, 53-vjeçaren L.L.

Si pasojë e plagëve të marra gruaja ndërruar jetë në spital.

Drejtuesi i mjetit pas aksidentit është larguar, por është identifikuar me anë të kamerave të sigurisë përreth vendit të ngjarjes, i cili më pas është paraqitur vetë në ambientet e Komisariatit të Policisë Rrugore.

Ndaj tij rëndonjnë akuzat: “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit” ./ Opinion.al

Pas