Kronikë

Aksident i rëndë në Gjirokastër, humb jetën 17-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:21 - 14/12/19 |
xhu lia

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur përgjatë mbrëmjes së djeshme në aksin rrugor Gjirokastër-Kakavijë.

Një mjet tip “Benz” ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një pemë në afërsi të ish-fabrikës se këpucëve në Gjirokastër.

Si pasojë e goditjes së fortë ka humbur jetën 17-vjeçari Myftar Xhebro, drejtuesi i mjetit, i cili nuk ishte në pronësi të tij. Grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Njoftimi i policisë

Në afërsi të ish fabrikës se këpucëve në Gjirokastër, një automjet tip Benz ka dale nga rruga dhe është përplasur në një pemë.

Për pasojë ka humbur jetën drejtuesi i mjetit, shtetasi M.Xh., 17 vjeç, banues në Gjirokastër (automjeti nuk është në pronësi të këtij shtetasi).

Në vendngjarje shkoi grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit. /Opinion.al/

Pas