Kronikë

Aksident fatal në Itali, humbasin jetën dy vëllezërit shqiptarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:59 - 02/04/22 |
Opi Nion

Një aksident automobilistik ka rezultuar fatal për dy vëllezër shqiptarë me banim në Itali.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e së shtunës në zonën e Chessas në Itali, ndërsa mediat vendase nuk bëjnë me dije identitetet e dy viktimave.

Të dy jetonin në Arcille prej shumë vitesh. Ata janë të moshës 44 dhe 37 vjeç. Më i vogli mësohet se ishte baba i dy fëmijëve dhe bashkëshortja e tij ishte shtatzënë me fëmijën e tretë. Ndërsa vëllai tjetër kishte 3 fëmijë.

Dy vëllezërit po shkonin për në punë, kur u përplasën me një tjetër makinë. Përplasja ishte kaq e fortë sa të dyja makinat që u përfshinë në aksident përfunduan jashtë rruge. Nga ngjarja mbeti i plagosur edhe një person i tretë, një 28-vjeçar po shqiptar, i cili mësohet se ndodhet në spital.

Pas