-Jetë dhe Stil

Aksenti më i bukur në botë i përket këtij shteti…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:25 - 20/10/15 |
root

Lamtumirë Francë!! Nuk është më ky shtet me aksentin më të bukur në botë, ndonëse frengjishtja vazhdon të konsiderohet si gjuha  më romantike. Sipas një exit polli të kryer kohët e fundit, ku janë marrë pyetje rreth 11.000 njerëz nga 24 shtete të botës, britanikët mbajnë vendin e parë në botë, për aksentin më të bukur. Në vendin të dytë renditen amerikanët, duke vijuar me irlandezët dhe australianët.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas