Aktualitet

Aeroporti i Kukësit/ Zhvillohet prova e parë me avion,Balluku:E suksesshme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:02 - 03/03/21 |
Opi Nion

Është testuar ditën e sotme për herë të parë në  aeroportin e Kukësit, një avion në pistën e re .

E pranishme gjatë provës  ka qenë dhe ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, e cila theksoi se në baze të procedurave testuese avioni nuk do të ulej, por do të fluturonte shumë pranë tokës.

Sipas saj, prova e zhvilluar ditën e sotme ishte një test i kaluar me sukses.

Sipas Ballukut brenda mandatit 4-vjeçar tjetër pritet që të nisë ndërtimi i aeroportit të Sarandës dhe i Korçës./Opinion.al

Pas