Bota

Adoleshentja pranohet në 115 universitete, i ofrohen 3,7 milionë $ bursa


               Publikuar në : 16:04 - 25/04/19 |
el ida

Antoinette Love, adoleshente nga Nju Orlins është pranuar pas nga 115 universitete në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ajo ka marrë përgjigje pozitive nga çdo universitet ku ka aplikuar për të vazhduar studimet dhe ka marrë në total 3,7 milionë dollarë oferta për bursë. Teksa fliste për mediat Antoinette deklaroi se ka ndërmend të vizitojë brenda pak javësh të gjithë shkollat e larta dhe të marrë një vendim përfundimtar, deri në maj.

Ajo ka lindur kur të dy prindërit e saj ishin adoleshentë, dhe ka katër motra e vëllezër të tjerë në familje. Antoinette është e para në familjen e saj që do të shkojë në universitet, ndërsa momentalisht është futur si anëtare nderi në disa shoqëri të ndryshme./Opinion.al

Pas