Aktualitet

A po ndërtohen xhami jashtë kontrollit të komunitetit myslyman në Shqipëri?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:30 - 17/11/15 |
root

Xhami 3 kate pa leje ndertimi. A eshte teresisht e vertete kjo? Ne adresen tone ka mberritur nje deshmi e nje qytetari per ndertimin pa leje te nje xhamie ne afersi te TEG. Qytetari pretendon se kjo xhami eshte pa leje dhe ne afersi te saj ka de te tjera qe ndoshta jane dhe jashte juridiksionit te Komunitetit Myslyman Shqiptar.

Jo me larg se dje, zyrtare te ketij komuniteti deklaruan se jane te pakten 6 xhami jashte kontrollit. Por c’ndodh nderkohe me autoritetet? A mund te lejoje shteti shqiptar ndertimin e ketyre objekteve te kultit jashte kontrollit? Si mund te ushtrojne veprimtarine pa kufizime keto xhami nderkohe qe jane te identifikuara si vende ku predikojne persona te dyshuar?

Pergjigjet mbeten per t’u dhene nga shtetaret, nderkohe qe flamuri france qe vesh kryeministrine nuk mjafton per te luftuar terrorizmin, elemente te te cilit jane konstatuar te veprojne jo shume kilometra larg.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas