-U tha në Opinion

A mund të jetë Ilir Meta kreu i një opozite luftarake? Përgjigjet Berisha


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:07 - 21/05/20 |
Al Do

Ish-Kryeministri Sali Berisha është pyetur në studion e emisionit “Opinion”, lidhur me besimin që ai ka në lidershipin e partisë së tij. Ishte gazetari Lorenc Vangjeli, i cili i kujtoi Berishës fqinjin e tij në Gjirin e Lalzit, pikërisht presidentin Meta dhe nëse ky i fundit mund të ishte kreu i një opozite luftarake për të ndryshuar qeverinë.

Vangjeli: Vazhdoni të besoni në lidershipin e partisë suaj apo shikoni që fqinji juaj tek Gjiri i Lazlit, njeriu i fortë i politikës shqiptare, i vetmi që ju ka çuar ju në polici, Ilir Meta mund të jetë kreu i një opozite luftarake?

Berisha: Se çfarë do të jetë Meta e di ai, Ilir Meta është president atë bëja atij. Unë mendoj që PD ka lidershipin e vet. Sali Berisha është totalisht në misionin dhe detyrën e tij të avokatit të interesit publik dhe kaq është e gjithë historia. /Opinion.al

Pas