Aktualitet

A ka nje fushate te organizuar kunder Bashes ne PD?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:15 - 28/11/15 |
root

A ka nje fushte te organizuar ne PD kunder Bashes apo deklaratat ndaj tij jane thjeshte reflektim i oponences se kafeneve luksoze te Tiranes ku shtyn ditet nje pjese e opozites? Nuk ka ende nje pergjigje te sakte per kete, por intensiteti i deklaratave te fundit te ben te dyshosh. Vec diskutimeve normale dhe debateve brenda partise ditet e fundit jane shtuar edhe zera kontestues ne publik. Eduard Selami deklaroi ne VOA dy dite me pare se lidershipi i Pd ka probleme. Ne te njejten dite me te kryetarja e komisionit te integrimit Bregu perdori ironine duke thene se kanlidere qe as marrin vendime dhe as delegojne pergjegjesi. Nje lloj referimi qe i takon filozofiae se kontestuesve te Bashes. Kryesisht personazhe te rendesishem te PD te pakenaqur me te. Thelbi i kontestimit, me shume se sa tek opoita e ka fillesen ne mbeshtetjen qe Basha ka marre nga Berisha qe prej ardhjes se tij ne krye te PD. Nuk dihet nese kritikat kane qene spontane apo kunder Bashes ka ndonje levizje te organizuar. Por keto moment ato jane ne kohe te gabiar sepse opoIta eshte ne rruge te organizimit te nje proteste te madhe ne 8 dhjetor dhe cdo debat tjeter nuk do te kishte vemendje.

KOMENTO (7)

Shkruaj nje koment

  1. Perkundrazi une mendoj , qe PD vetem me Lulzim Bashen ne krye do te fitoje zgjedhjet dhe shume shpejt madje. Lulzim Basha eshte arktitekt i sukseseve historike te Shqiperise dhe shqiptareve. Per te qene konkret po te citoj disa : liberalizimi i vizave , Shqiperia ne NATO , Rruga e Kombit etj etj.

  2. lulzim basha ky mashtrues i madh,ky djal pa moral e pa parime,peng i perjetshem i kunatit dhe korrupsioneve te tij,si ne ministri si ne bashki e si ne parti,derisa pd te lirohet nga keta hajdut nuk do ti fitoje kurr zgjedhjet

  3. Pse mo keta ti kane ty idiot , Lulzim Basha po te qeveris tani apo Sali Berisha kokrra e injorantit , ti mbaj edvin ramen dhe pak e ke per ty u ngjallte Enver Hoxha , insha ‘allah.

  4. Ku merr er nga politika pis klysh kosovet me ardh ky me na drejtu ne, a din kush ku ka lind ky ne suedi a norvegj, fain e ka sali Isis si e pranoj ne parti dhe vran sokol olldashin per te mos i zem karriken, Po ça presim prej ketyre pisave e klysheve te kosoves si sala si luli Po ne jemi shum popull idjot pak e kemi,

  5. O fevzi pse je gjithmon ushtar i lulit dhe cdo lloj debati konstruktiv mbi ate pseudokryetar qesharak e cileson si sherbim per ramen,a e din ti se pd me kunatra florenc hoxhra e bashra nuk vjen kurr ne pushtet.vetem nje zgjidhje ka,te iki luli te fitojn shqiptaret

Pas