Aktualitet

A është vrarë Gadafi i vërtetë?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:53 - 01/12/15 |
b.f

Me shumë mundësi Muamar Gadafi, ish-lideri libian, po shijon pushimet i qetë në një parajsë fiskale, Është ende një hipotezë por që sa vjen edhe përforcohet edhe më shumë, pasi një gazetë algjeriane, ka publikuar lajmin se personi që u torturua dhe më pas u vra është Majid Ali Al Andalus, sozia e Gadafit. Lideri libian u vra në Sirte në vitin 2011. Ndërkohë mësohet se një organizatë e Kombeve të Bashkuara ka kërkuar zyrtarisht hetimin për këtë ngjarje.

KOMENTO (4)

Shkruaj nje koment

Pas