Aktualitet

A do votojnë të infektuarit me Covid? Celibashi takon zv/ministren Tomini


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:19 - 29/03/21 |
Opi Nion

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi është takuar sot me zëvendësministren e Shëndetësisë dhe Eugena Tomini, e cila është dhe anëtare e Komitetit Teknik të Ekspertëve për pandeminë e koronavirusit

Celibashi bisedoi me Tominin mbi situatën e pandemisë në vendin tonë dhe shqetësimin e ngritur lidhur me votimin e të infektuarve me Covid në zgjedhjet e 25 prillit 2021.

“Në fokus të bashkëbisedimit ishin implikimet që sjell situata e pandemisë në procesin zgjedhor dhe rëndësia e zbatimit të protokolleve që duhet të ndiqen dhe zbatohen për parandalimin e përhapjes së virusit gjatë procesit të votimit dhe numërimit të votave”,-shkruhet në njoftimin e KQZ./ Opinion.al

Pas