Aktualitet

A do të votojnë qytetarët pozitiv me Covid-19? Përgjigjet Rama


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:57 - 02/03/21 |
Opi Nion

Në konferencën e sotme, kryeministri Edi Rama i pyetur nga gazetarët nëse do të votojnë personat e infektuar me COVID-19 në zgjedhjet e 25 prillit ka deklaruar se do të veprohet njësoj si në të gjitha vendet e tjera.

“Do bëjmë të njëjtën gjë që kanë bërë vendet e tjera për ata të cilët janë të testuar pozitiv dhe nuk janë negativizuar duhet të qëndrojnë në shtëpi. E kemi parë këtë, është i vërtetë shqetësimi dhe kjo është gjëja që kanë bërë vendet e tjera. janë të parët njerëzit që duhet të marrin përgjegjësinë për këtë.

Nuk ka pasur për fat të mirë të dhëna sheqetësuese postelektorale në asketin e influencës së shëndetit. Nuk ka pasur rritje të numrit të infektimeve. Këtë e kemi parë me shumë kujdes”, tha Rama.

Pas