Aktualitet

A do të marrë Meta drejtimin e LSI? Kryemadhi: Di të them që…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:37 - 30/10/21 |
Opi Nion

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka dhënë një intervistë për Zërin e Amerikës, ku është pyetur për deklaratën e Presidentit Meta, i cili disa muaj më parë ka thënë se do të kthehet në LSI pasi të përfundojë mandatin si President i Republikës. 

Për rikthim e Presidentit Ilir Meta në LSI, Kryemadhi tha se janë të hapur për të mirëpritur cilindo që do të kontribuojë në demokracinë e vendit.

“Nuk mund të flas për këtë, nuk e kam diskutuar di të them se LSI mirëpret çdo njeri që do të kthehet dhe të kontribuojë për të forcuar demokracinë dhe për të rikthyer demokracinë në shoqërinë shqiptare që ka qenë e brishtë këto vitet e fundit”, tha Kryemadhi./Opinion.al

Pas