Life Style

A do të ketë shira? Ja parashikimi i motit për sot dhe nesër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:21 - 08/10/18 |
el ida

Sipas MeteoAlb:

Pjesa e pare e dites do te dominohet nga kthjellime dhe vranesira te lehta ne ultesiren perendimore POR zonat malore do te jene me vranesira te dendura dhe shira te izoluar. Pasdite do te kete shtim te vranesirave dhe shirave ne zonat lindore duke lene me kthjellime dhe alternime vranesirash pjesen tjeter te territorit.
Temperaturat e ajrit do te pesojne nje renie te lehte ne te dy vlerat ekstremale te dites duke u luhatur nga 7°C deri ne 26°C maksimalja.
Era do fryjë mesatarisht me shpejtesi 30 km/h nga drejtimi Lindor – Juglindor dhe per pasoje ne brigjet detare do te gjenerohet dallgëzim deri ne 2 ballë.

Sipas MeteoAlb:

Orët e paradites do të jenë në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta në të gjithë territorin. Kjo situatë do të vazhdojë deri pasdite KUR pritet shtim i vranësirave në të gjithe vendin POR më të theskuara në zonat Jugore duke gjeneruar rrebeshe shiu afat-shkurtër në ekstremin Jugor.
Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie të lehtë në të dy vlerat ekstremale të ditës duke u luhatur nga 7°C deri në 26°C maksimalja.
Era do fryjë mesatarisht me shpejtesi 30 km/h nga drejtimi Lindor dhe për pasojë në brigjet detare do te gjenerohet dallgëzim mbi 2 ballë.

Pas