Kryesore

A do e votonte Fatos Nanon si president? Berisha: Nuk ia vlen që…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:25 - 13/05/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha, gjatë konferencës për mediat, është pyetur nga gazetarët nëse do e votonte apo Fatos Nanon si kandidat për president.

Pyetja: A do ta votojë Sali Berisha ish-kryeministrin Fatos Nano nëse ky i fundit do të jetë një kandidat për President të Republikës?

Berisha është shprehur se nuk do ia vlente që ish-kryeministrit Nano t’i prishej privatësia dhe se ai tani më është akomoduar në jetën e tij.

Unë mendoj që nuk ja vlen t’ia prishim privatësinë atij. Lere se ai është i akomoduar në jetën e tij. Është midis të tjerash dhe një lloj hedonisti që ka mikroklimën, kështu që më mirë ta lamë të vazhdojë atë”,-tha Berisha./Opinion.al

Pas