Bota

A do e përdorë Biden drejtësinë për te hetuar Trump?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:37 - 25/11/20 |
Opi Nion

Presidenti Joe Biden nuk do të përdorë departamentin e drejtësisë për të ndjekur ligjërisht Donald Trump.

“Unë nuk do të bëj atë çfarë bën ky president, duke përdorur Departamentin e Drejtësisë si makinerinë time për të insistuar se diçka ndodhi. Ka një numër hetimesh për të cilat kam lexuar se janë në një nivel shtetëror, dhe nuk ka diçka që mund apo nuk mund të bëj për këtë. Por unë jam i fokusuar që të çoj publikun amerikan në një pozitë ku ai të ketë siguri, disa garanci dhe disa konfirmime se mund t’ia dalin.”- u shpreh ai.

Në një intervistë të dhënë për NBC News presidenti i zgjedhur i amerikës tha se fokusi i tij janë klasa e mesme dhe ajo punëtore e SHBA-ve.

“Njerëzit e klasës së mesme dhe asaj punëtore po shkatërrohen, ata janë fokusi im.”-përfundon Biden.

Pas