Aktualitet

A dështoi takimi për bashkimin e PD-së? Përgjigjet PalokaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:46 - 18/10/22 |
Opi Nion

Në përfundim të takimit me Bardhin, kreu i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edi Paloka në një prononcim të shkurtër për gazetarët tha se takimi nuk ka dështuar dhe se ka vullnet të përbashkët nga të dyja palët, edhe nga grupi i Alibeajt, që PD të dalë me kandidat të përbashkët në zgjedhjet lokale.

 Paloka nuk dha detaje se çfarë u diskutua apo nëse Bardhi pranoi primaret, por theksoi se kur të ketë diçka konkrete do të behet publike në media.

 “Ju thash kur të kemi diçka për ju do t’ju njoftojmë. Nuk ka dështuar takimi, është vullneti i përbashkët për të dalë më një kandidat. Të lutem kaq për sot”,- tha Paloka.

Pas