Bota

9,660 raste të reja dhe 499 viktima nga COVID-19 në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:40 - 02/02/21 |
Opi Nion

Italia ka raportuar sot 499 viktima nga COVID-19. Sipas ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 244,429 teste, prej të cilave kanë rezultuar pozitivë 9,660 raste.

Referuar të dhënave të autoriteteve, numri i viktimave që nga fillimi i pandemisë është 89, 344, ndërsa aktualisht në kujdes intensiv janë 2,214 pacientë.

Ndërkohë, rajoni me rritjen më të madhe të rasteve është regjistruar Siçilia,  me më shumë se 984 raste./ Opinion.al

Pas