Politikë

“95% e demokratëve më mbështesin”, Paloka ironizon Bashën: Lul, kërko votëbesim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:16 - 20/10/21 |
Opi Nion

Ditën e sotme kryetari i PD, Lulzim Basha deklaroi se ka mbështetjen e 95% të demokratëve.

Lidhur me këtë deklaratë ka reaguar deputeti i PD, Edi paloka, i cili e sfidon Bashën në një votëbesim, ku demokratët të shprehin mendimin e tyre nëse ai duhet të vijojë drejtimin e PD ose jo.

REAGIMI I PALOKES

Lul !
Ne se ke bindjen se 95% e demokrateve te mbeshtesin, atehere na e hiq kete siklet ku na ke futur te gjitheve. Mos jep doreheqje, ne se ke bindjen qe ke vepruar drejte dhe per kete ke mbeshtetjen e 95% te demokrateve, kerko votebesimin e tyre dhe ndale percarjen qe po thellohet cdo dite e me shume prej vendimit tend personal te 9 shtatorit ! Ne se 51 % e jo 95 % e demokrateve te mbështesin, ke gjithe legjitimitetin te vazhdosh ne krye te PD e te gjithe demokratet kane detyrimin te bashkohen per te bere betejen me ate qe eshte armiku jo vetem i demokrateve po i gjithe shqiptareve, Edvin Kristaq Ramen! Po per kete, pas situates qe eshte krijuar, me pare duhet te marresh votebesimin e demokrateve. Vota e atyre qe perfaqesojme duhet te vendose per te gjithe ne!/ Opinion.al

Pas