Kronikë

90 ditë izolim për Çekajn dhe Pjetrin, tentuan arratisjen nga burgu


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:28 - 09/08/21 |
Opi Nion

Pas tentativës për arratisje nga burgu 313, Arbër Çekaj dhe Fatmir Pjetri janë izoluar për 90.

Ditën e djeshme, u bë e ditur se Çekaj dhe Pjetri në bashkëpunim me njëri-tjetrin organizuan një tentativë arratisje gatë orarit të ajrimit.

Por ata u pikasën nga gardianët të cilët morën masat dhe i neutralizuan. Gjatë tentativës për të dalë, Pjetri dhe Çekaj kanë goditur një nga gardianët.

Dyshohet që tentativës para arratisjes i ka paraprirë një incident i kryer nga një i paraburgosur tjetër i cili ka tentuar të presë damarët e dorës, duke tërhequr kështu vëmendjen e forcave të sigurisë të cilat po merrnin masa për ta shoqëruar në spital për të marrë shërbimin shëndetësor.

Pas