Bota

Preu i pari shiritin e inaugurimit, Erdogan godet në kokë djalin e vogël


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:59 - 05/09/21 |
Opi Nion

Presidenti turk Recep Tayip Erdogan godet në kokë një djalë të vogël që preu i pari shiritin e inaugurimit të një ure. Video është bërë virale dhe ka nxitur reagime të shumta.

Ngjarja ndodhi në qytetin e Rizës, ku Presidenti turk do të priste shiritin e inaugurimit, ndërkohë që një fëmijë u tregua më i shpejtë se ai dhe preu i pari. Pasi e vuri re, Erdogan nis ta qortojë të voglin dhe ta godasë në kokë me dorën e mbledhur grusht.

Para tij qëndronin disa fëmijë të vendosur si shenjë se investimet behën për të ardhmen.

Kjo sjellje e tij ka citur shumë reagim në Turqi duke dënuar sjelljen e Presidentit ndaj një fëmije.

Pas