-Jetë dhe Stil

8 gabime që njerëzit me besim tek vetja nuk i bëjnë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:16 - 27/10/15 |
root

Positive-Mindset-Optimism

  1. Atyre nuk u intereson se çfarë mendojnë të tjerët.

Njerëzit që kanë besim tek vetja nuk i japin rëndësi fjalëve të të tjerëve. Ata thjesht kërkojnë “feedback” pozitiv nga komunikuesi.

  1. Ata nuk mendojnë se kanë gjithmonë të drejtë.

Egoja e madhe të çon në besim të vogël tek vetja.

  1. Ata nuk flasin më shumë se sa të dëgjojnë.

Mënyra më e mirë për të mësuar është të dëgjosh!

  1. Ata nuk imitojnë “Superheronjtë”!

Ata nuk besojnë se suksesi vjen vetëm duke përshkuar një rrugëtim, pa ndihmën e njerëzve të tjerë.

  1. Ata nuk i marrin gjërat tepër personale.

Njerëzit me besim tek vetja nuk interesohen për atë se çfarë thonë të tjerët dhe e pranojnë kur e kanë gabim!

  1. Ata nuk e duan “sigurinë”.

Ata e përqafojnë riskun, të renë dhe aventurën.

  1. Ata nuk i bëjnë të tjerët të ndihen keq me veten!

Njerëzit me besim tek vetja i motivojnë të tjerët për t’i bërë të arrijnë suksesin!

  1. Ata nuk kërkojnë aprovimin e askujt!

Mendoni për njerëzit që bisedojnë çdo ditë me ju. A mund të tregoni ëndrrat dhe idetë tuajame ta? A mund të punoni dhe bisedoni lirshëm me ta pa iu krijuar pengesa?! Nëse jo,mendoni të punoni dhe rrethoheni vetëm me njerëz që iu bëjnë të ndiheni mire.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

  1. dhe besimi me i madh tek vetja …. nuk mjafton te mos besh gabime. Varet ambjenti dhe njerrezit qe te rrethojn. jane te rralle dhe madje nuk ekzistojn ata qe jane te pa prekshem. vetem te kishin thithur ajrin e nje planeti tjeter. vazhdon……

Pas