Rajoni

75 të vdekur nga koronavirusi, Greqia regjistron mbi 2 mijë raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:27 - 22/04/21 |
Opi Nion

Greqi ka regjistruar sot  2,759, raste të reja me koronavirus në të gjithë vendin. Njoftohet nga autoritetet shëndetësore se numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 326,395, nga të cilët 51.3% burra.

Bazuar në rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 55 konsiderohen se kanë të bëjnë me udhëtime nga jashtë dhe 2,872 janë kontakte të rasteve të mëparshme.

Gjithashtu është bërë me dije se 75 qytetarë e kanë humbur betejën me virusin, duke e çuar në 9,788 numrin e viktimave që nga fillimi i pandemisë në Greqi./Opinion.al

Pas