Politikë

6 marsi/ Komisioni i Rithemelimit publikon logon e koalicionit për zgjedhjetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:55 - 01/02/22 |
Opi Nion

Komisioni i Rithemelimit të PD ka publikuar këtë të martë logon e koalicionit për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit në 6 bashki të vendit.

Në logo, shkruhet “Shtëpia e Lirisë” i cili është dhe emri i koalicionit, ndërsa në një pjesë të saj është dhe flamuri i shqiptar.

Ish-kryeministri, Sali Berisha ditën e djeshme deklaroi se Komisioni i Rithemelimit do të bëj koalicion me LSI, e cila sipas tij, do të mbështesë kandidatët e dalë nga primaret.

Berisha tha se është në diskutime dhe me aleatët e tjerë të PD për t’i përfshirë në koalicion. Po ashtu, ish-kryeministri sulmoi krydemokratin Lulzim Basha për të cilin tha se është peng i qeverisë dhe se kandidatët e vetëm të PD janë vetëm ata që kanë dalë nga primaret./Opinion.al

Pas