Kronikë

58 kg hashash në makinë, kush është 28-vjeçarja e arrestuar në Qafë ThanëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:57 - 29/12/22 |
Opi Nion

Të tjera detaje janë zbardhur lidhur me sekuestrimin e 58 kg hashash në Qafë Thanë. Mësohet se në pranga nga policia e Pogradecit është venë dhe  Erisa Fero, 28-vjeçe, punonjëse e Agjencisë Kombëtare të Shoqërisë së Informacionit (AKSHI).

Fero mbante postin e shefes kompjuterike në këtë institucion. Bëhet me dije se droga ka qenë në automjetin e 28-vjeçares në momentin kur u ndalua nga policia. Ndërkohë në pranga janë vënë edhe dy persona të tjerë Likë Basha 30 vjeç dhe një person me iniciale M.K.

Mësohet se roli i tyre ishte të monitoronin rrugën gjatë transportimit të lëndës narkotike, në mënyrë që të shmangeshin kontrollet policore.

Në lidhje me këtë operacion, janë shpallur në kërkim edhe dy vëllezër.

Pas