Bota

544 persona humbën jetën në Itali, më shumë se 37 mijë raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:36 - 14/11/20 |
Opi Nion

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 37.255 raste të reja të koronavirusit, ndërsa janë kryer 227.695 tamponë (27 mijë më pak se një ditë më parë). Raporti i testeve të kryera dhe rezultateve pozitive është 16.3%.

Ndërkohë 544 persona kamë humbur jetën duke e çuar numrin total të viktimave që në nisje të pandemisë në 44.683 persona.

Zyrtarisht raportohen 3.306 pacientë në terapi intensive, ndërkohë që zona më problematike mbetet sërish Lombardia. Vetëm në 24 orët e fundit në këtë rajon janë shënuar 8.129 raste të reja./Opinion.al

Pas