-ARKIVA OPINION

50 HIJET E SEKSIT!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:57 - 17/02/15 |
root

Të ftuar:

Olta Gixhari
Ilda Bejleri
Fjodora Fjora
Iris Elezi
Albatros Rexhaj
Devis Muka
Reis Çiço
Iva Tiço

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=ylb3wR-WFII” width=”560″ height=”315″]

KOMENTO (4)

Shkruaj nje koment

  1. Ne shqiperi behet emision ku debatohet per nje film medioker pa asnje vlere i cili ne disa vende u ndalua qe te shfaqet. Cfare turpi. Plotesisht dakort me Valterin.

  2. Eshte nje film qe banalizon ose karikaturon nje prej proceseve me te bukura te qenjeve biologjike qe eshte marrdhenja seksuale. Problemi eshe se shumica e njerzeve duke qen se nuk e ndjejne seksin me si nje proces fiziologjik, ashtu siç eshte te ushqyerit kur ke uri apo te pirit uje kur ke etje, kerkojne ta gjejne ate tek nxitesit e jashtem kur njeri prej tyre eshte edhe filmi ne kinema. Kjo per shkak se shumica jane ber edhe impotent per arsye te ndryshme (ndotja, ushqimi, drogimi etj.). Eshte nje ushqim i radhes per njerez qe une do ti fusja ne kategorin e te semureve mendor pasi njerzit e shendosh nuk kane nevoj te nxisin deshiren per seks me drograt e formave te ndryshme qe “Elita” nepermjet hollivudit, apo mediave e reklamave ua shet si nevojshemri! Perfundimisht shikueshmeria e ketij filmit tregon qe fatkeqesisht jetojme ne nje shoqeri te semur dhe kjo perben shumicen!!! Dhe Blendi, te lutem edhe pse u mundove nepermjet pyetjeve te maresh ndonje opinion intelektual aty niveli qe teper medioker (vetem Denisin nuk munda ta degjoja pasi foli shume pak por sakt).

  3. Per mau le te degjojme Reiz Cicon ..Kam 22 vjet qe jetoj jashte SHBA dhe Germani. kam pasur partner amirkane liberale dhe me ka qellaur te mesoj shume brvao Reizi ka jetuar ne Shqiperi dhe esthe me mendje hapuri open minded me inteligjenti bravo nuk nderpreu asken mezi e lane te flaze

  4. albatrosi eshte i vetmi qe jep analize te gjithanshme te filmit ,problemi eshte se te ftuarit e tjere te exituar nuk e lene te flase

Pas