-Shëndeti

5 përfitimet shëndetësore nga konsumi i patates së ëmbël


               Publikuar në : 15:31 - 20/04/19 |
xhu lia

Frutat dhe perimet kanë gjithnjë një sërë benefitesh për trupin e njeriut. Një prej perimeve që spikat për benefitet është patatja e ëmbël. Ajo është e pasur me vitamina, minerale, antioksidantë, fibra etj. Disa nga përfitimet e saj janë:

Përmirësim i shëndetit të zorrëve

Ka përbërës që ndihmojnë në luftën kundër kancerit

Ndihmon në përmirësimin e shikimit

Përmirëson funksionin e trurit

Fuqizon sistemin imunitar

 

Pas