-Shëndeti

5 mënyrat për ta mbajtur lëkurën perfekte gjatë gjithë dimrit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:15 - 23/11/15 |
root

Lëkura është shumë rëndësishme, ndaj duhet të jetë gjithnjë në formën e saj më të mirë. Veçanërisht në dimër kur ajo thahet më shpejt për shkak të temperaturave të ulëta. Por si të kemi një lëkurë të shëndetshme dhe pa probleme gjatë gjithë stinës së dimrit. Lexoni këshillat e mëposhtme.

  1. Mos përdorni larës që bëjnë shumë shkumë, pasi ata e thajnë lëkurën në dimër.
  2. Mos përdorni furçat apo objekte të tjera për ta pastruar fytyrën, por vetëm duart tuaja.
  3. Ndërroni kremin e fytyrës. Dimri e dëmton lëkurën tuaj, prandaj zgjidhni mbrojtës më të fortë për të. 
  4. Përdorni serumët e fytyrës, sepse ata e ushqejnë më shumë lëkurën tuaj.
  5. Bëjini avull madje edhe në kushtet e shtëpisë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas