Aktualitet

“5 Maji”, Rama: Do vijojë strehimi edhe i atyre që protestonin për motive politikeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:56 - 11/01/23 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka publikuar  mëngjesin e sotëm foto të punimeve që po kryhen për rindërtimin e lagjes në rrugën “5 Maji” në kryeqytet.

Në një status në rrjetin social “Facebook”, krahas fotove, kreu i qeverisë shkruan se kjo vepër urbane e arkitektonike po merr formë dita-ditës dhe strehimi i familjeve të prekura nga tërmeti, përfshirë edhe i atyrë që protestonin për motive politike, do të vijojë.

Mirëmëngjes, dhe me shpresën se do t’ju kujtohen ende “viktimat” e lagjes 5 Maji tek dera e parlamentit, ku po merr sot formë dita-ditës kjo vepër dinjitoze urbane e arkitektonike, e ku do të vazhdojë strehimi i familjeve të prekura nga tërmeti, përfshirë edhe ata që protestonin për motive politike, ju uroj një ditë të mbarë”-shkruan Rama.

Pas