Bota

45-vjetori i presidentit Zelensky, urimi emocionues i bashkëshortesBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:45 - 25/01/23 |
Opi Nion

Ditën e sotme Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky ka festuar 45 vjetorin e lindjes.  Zelensky shërben si president i Ukrainës që nga viti 2019 dhe është bërë i njohur në të gjithë botën për shkak të pushtimit rus në shkurt të vitit të kaluar.

Bashkëshortja e tij, Olena e uroi me një postim në Telegram duke publikuar një foto me bashkëshortin e saj të buzëqeshur.

“Më pyesin shpesh si keni ndryshuar këtë vit. Dhe unë gjithmonë përgjigjem se ai nuk ka ndryshuar. Ai është i njëjti. I njëjti djalë që takova kur ishim 17-vjeçarë. Por, në realitet diçka ka ndryshuar. Tani ai buzëqesh shumë më pak. Të gjithë e dimë këtë. E rëndësishme është që të kemi shëndet. Pra, kujdes shëndetin, ju lutem! Duam të buzëqeshim gjithmonë me ju. Na e jepni këtë mundësi!”, shkruan bashkëshortja e presidentit./Opinion.al

Pas